Diplomovaná dentální hygienistka
Bc. Dita Krajáková DiS.
Dentální hygienistka Jaké ošetření Vám mohu nabídnout Ceník Zubní kaz, zánět dásně a parodontitida

Prevence

a) správné čištění zubů b) správná výživa c) fluoridy

Jaké ošetření Vám mohu nabídnout

Jaké ošetření Vám mohu nabídnout

Nejprve vyšetřím stav vašeho chrupu – přítomnost zubních kazů, převislých korunek či výplní, přítomnost zubního plaku a kamene, zjistím zda jsou zuby pevné nebo jsou v pohybu v důsledku parodontitídy či přetížení zubu. Speciální tupou parodontologickou sondou vyšetřím stav dásní – zda krvácí při dotyku, jsou nateklé, existuje řada indexů, kterými můžeme zhodnotit stav dásně a přítomnost zánětu. Nezbytným vyšetřením je změření hloubky prostoru mezi zubem a dásní tzv. kapsy. Toto měření je v milimetrech a určuje stupeň postižení parodontu. Normální hodnota je do 3 mm, čím jsou čísla vyšší tím je stádium pokročilejší. Pro stanovení správné diagnózy a léčebného plánu je nezbytné provádět zubní RTG snímky, které detailně ukáží stav mezizubních prostor - přítomnost kazů, zubního kamene a úbytek kosti.

Po vyšetření vysvětlím příčinu dentálních onemocnění a informuji o diagnóze a možnostech léčby. Poté provedu základní odstraněni zubního kamene nad dásní pomocí ultrazvuku a vyleštím povrch zubů specielní leštící pastou. Po odstranění zubního kamene doporučím vhodné pomůcky na čištění a natrénuji přímo v ústech správné používání těchto pomůcek. Další návštěvy záleží na množství zubního kamene a pokročilosti parodontitídy.

V případě zánětu dásní s přítomným poddásňovým kamenem, doporučím 1–2 sezení na odstranění zub. kamene pod dásní pomocí specielních ručních nástrojů – kyret ve slizničním povrchovém umrtvení.

V případě parodontitídy se doba a počet návštěv zvyšuje v návaznosti na postižení parodontu. Čištění se pak provádí v lokálním injekčním umrtvení. Pro udržení dobrého stavu jsou důležíté pravidelné kontroly.

Dále provádím čištění pigmentací (barevných skvrn po kávě, čaji či kouření) pomocí Air flow (pískovačem), bělení zubů a aplikaci fluoridových gelů na citlivé zuby.

Můžete si u mne zakoupit kartáčky a jiné dentální pomůcky zn. Curadent, Tepe, Paroex, Elmex aj.

Vysetreni_sondou

 

Nyní na mateřské dovolené, nové pacienty nepřijímám.

Kontakt:
Bc. Dita Krajáková DiS.
e-mail:
Dita.Krajakova(zavináč)atlas.cz

Odkazy:
Obchod s dentálními pomůckami:
http://e-shop.krajak.cz/dita/